Розроблений експрес-тест на сибірську виразку

Власті США схвалили для застосування спеціальний лабораторний тест, який дозволяє швидко визначити, чи інфікована людина збудником сибірської виразки чи ні.

Потреба в такому дослідженні виникла після подій жовтня 2001 року, коли в поштових відправленнях були виявлені спори бактерій сибірської виразки. 22 людини тоді захворіли і 5 з них померли.

"Не було ні яких-небудь стандартів, ні експрес-тестів", - сказав Ендрю Льовін (Andrew Levin), президент компанії Immunetics, яка розробила новий тест.

Тільки урядові установи і військові лабораторії в 2001 році мали можливість визначати - чи інфікована людина чи ні.

Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (Food and Drug Administration(FDA) дала своє добро на використання тесту, закупівельна ціна для уряду складе 5 доларів за один набір.

Новий тест використовує реакцію "антиген-антитіло" для того, щоб визначити, якщо в зразку досліджуваної крові антитіла до збудника сибірської виразки. Тест достатньо інформативний, оскільки антитіла з'являються до результату першого тижня після інфікування.

Виконання дослідження займає 25 хвилин і оцінку проводиться по зміні кольору тестової пластини. Інші тести, підкреслив Льовін, займають не менше 4 годин, підкреслив Льовін.

Окрім свого прямого призначення, тест можна використовувати для оцінки ефективності сибіреязвенних вакцин, які стимулюють вироблення антитіл до збудника захворювання. Але для цього потрібний окремий дозвіл FDA.