суббота

Магнітні браслети не можуть полегшити біль

Популярні в США магнітні браслети, які, на думку багатьох, полегшують біль, насправді даремні, повідомляє Reuters.

Доктор Девід Гаррісон з Університету Оклахоми провів дослідження, метою якого було перевірити, чи дійсно магнітні браслети впливають на нервові закінчення, передавальні больові сигнали в спинний мозок, як затверджують виробники цих "медичних" виробів.

Багато хто вірить, що магнітні поля надають дію на людський організм. Деякі вважають, що магнітні браслети здатні полегшувати біль, стимулюючи кровообіг і блокуючи нервові імпульси, що посилають в мозок больові сигнали.

У Росії магнітні браслети рекламують як "ефективний засіб для зняття втоми і стресів, стабілізації роботи серця і артеріального тиску, активізації імунної системи, нормалізації сну і роботи внутрішніх органів".

У дослідженні, результати якого опубліковані в American Journal of Pain Management, брали участь 49 добровольців. Половина з них носили магнітні браслети, а половина - підробки. Доктор Гаррісон перевіряв у них тактильну чутливість. Нервові закінчення, передавальні сигнали від дотику, набагато чутливіше, ніж рецептори болю.

Магнітні браслети не надали ніякої дії на чутливість тактильних рецепторів. На думку автора дослідження, це означає, що вони тим більше не можуть впливати на рецептори болю. А всі повідомлення пацієнтів про те, що браслети покращують їх стан і "знімають біль", пояснюються " ефектом плацебо", іншими словами, самонавіянням.